Цікаво знати

Це цікаво знати



Пташині гнізда бувають дуже різноманітними. Наприклад у синички гніздо — як рукавичка, в зяблика і стрижа схоже на кульку, у вивільги нагадує мініатюрну колиску, підвішену до гілки. Жайворонки в’ють гнізда у невеличких ямках у землі, а дятли влаштовуються в дуплах. Не будує гнізда тільки зозуля, бо вона підкидає яйця до чужих гнізд. Зозуленя, зазвичай, вилуплюється першим і відразу виштовхує з гнізда яйця чи пташенят господаря.

Цікавий факт про сніг



Сніг — це замерзла вода, а лід, як нам відомо, не має кольору. Цікаво, чому ж тоді сніг білий? Справа в тому, що кожна сніжинка складається з великої кількості крижаних кристаликів, які мають безліч граней. Від цих граней відбивається світло, що і робить сніг білим. Цікаво, що сніг може бути не тільки білим. Іноді в арктичних і гірських регіонах він буває рожевий або навіть червоний. Справа в тому, що між його кристалів живуть водорості, які забарвлюють цілі ділянки снігу. Але відомі випадки, коли сніг падав з неба вже забарвлений у блакитний, зелений, сірий і чорний кольори. На Крайній Півночі сніг буває настільки твердим, що сокира при ударі по ньому дзвенить, немов ударили по залізу.
Сніг падає на землю у вигляді сніжинок. Вони на 95% складаються з повітря, тому падають з неба дуже повільно. Кожна сніжин­ка має точну симетричну шестикутну форму. І хоча всі сніжинки схожі одна на одну, навряд чи можна зустріти дві однакові. Зазвичай сніжинки малесенькі, близько 5 мм, але одного разу у світі була знайдена найбільша сніжинка діаметром близько 38 см, завтовшки 20 см. Така сніжинка-велетень випала під час снігопаду у 1887 році у Америці.



Цікаві факти про життя тварин






 Цікаві факти про комах

Бджоли є одними з найбільш розумних комах у тваринному світі. Крім того, що у них є свої власні складні засоби комунікації, вони також володіють екстраординарними навігаційними навичками, незважаючи на те, що їх зір обмежена.


Загальновідомо, що медоносні бджоли можуть спілкуватися один з одним. Вони здійснюють ряд рухів під назвою «виляє танець», щоб розповісти один одному, де знаходиться їжа або місце яке найкраще підійде для будівництва нової колонії. Проте багато людей не знають, що танець є дуже складним і неймовірно розвиненим для таких крихітних істот. Медоносні бджоли знають, що Земля кругла, і вони приймають цей факт до уваги, коли вони дізнаються розташування певного джерела їжі. Крім цього, вони також можуть дуже легко розраховувати кути, просто прочитавши дані свого виляющего танцю. Наприклад, якщо бджола танцює по напрямку з 12 до 6 годин, це означає, що їжа або будинок розташовані безпосередньо від сонця. На відміну від цього, рух в напрямку від 6 до 12 годин означає, що бджолам треба «летіти прямо до сонця». Рух у напрямку від 7 до 1 годині означає, що бджолам потрібно летіти «праворуч від сонця».


Крім спілкування один з одним, медоносні бджоли також орієнтуються у своєму оточенні за допомогою інших засобів, таких як запам'ятовування візуальних орієнтирів, облік положення Сонця, і використання електромагнітного поля Землі.

Немає коментарів:

Дописати коментар